8 babských rad na plíseň nehtů: Jak vyzrát na onychomykózu

Plíseň nohou a mykóza nehtů jsou poměrně časté problémy, které trápí velkou část populace. Než se ale rozhodnete použít na plíseň nehtů savo, podívejte se, co na plíseň nehtů používaly naše babičky a prababičky. Možná se budete divit, ale úlevu od tohoto problému můžete mít téměř na dosah ruky.

Jak jistě víte, nehty obsahují keratin, který jim dodává pevnost a pružnost. Vlivem různých faktorů, včetně zapaření a nedostatečné hygieny nohou, se však může dostavit plíseň, která může významně narušit jejich normální strukturu. Kromě jiného, nohy pak mohou i zapáchat a můžete se je stydět ukazovat v otevřených botách.

Přečtěte si: Jaké babské rady můžete zkusit na suchý kašel?

Zatímco někdo dává při řešení problémů přednost klasickým přípravkům a lékům, mnozí podnikavci sahají po vyloženě nebezpečných látkách, které jim mohou ublížit. Málokdo se ale zajímá o to, jaké na plíseň nehtů existují přírodní prostředky, z nichž mnohé můžete mít dokonce u sebe doma.

Co tedy můžete v případě potřeby na své nehty vyzkoušet?

Octová koupel nohou

V případě, že si všímáte prvních příznaků plísně, dobrým tipem může být pravidelnější koupel nohou s jablečným octem. V případě, že máte sprchový kout, v úvahu pro vás může přicházet i to, že octem potřete postižený nehet.

Koupel nohou se zeleným čajem

8 babských rad na plíseň nehtů: Jak vyzrát na onychomykózu

Dalším dobrým tipem je koupel nohou se zeleným čajem, kterému se připisují antioxidační účinky. Vzhledem k tomu, že je zelený čaj méně agresivní než ocet, můžete si tento druh koupele dopřávat podle libosti.

Tip: Vyzrajte na seboroickou dermatitidu s těmito babskými radami

Česnek

8 babských rad na plíseň nehtů: Jak vyzrát na onychomykózu

Trik, který dost možná budete znát, je aplikace česneku na plíseň nehtů. Důležité je, aby byl čerstvý a jemně strouhaný. Poté ho aplikujte na nehet a převažte ho čistou gázou. Poté ho nechte cca 60 minut působit.

Cibule

Snadno dostupná pro vás bude i cibule. Opět je důležité, abyste ji jemně nastrouhali na struhadle, aby ze sebe vypustila šťávu. Tou pak potírejte plíseň několikrát denně.

8 babských rad na plíseň nehtů: Jak vyzrát na onychomykózu

Tip: Znáte babské rady na opar rtu?

Jedlá soda

Jedlá soda se nachází v mnoha českých spižírnách, takže i ona je pro mnohé z nás velmi dobře dostupná. Stačí, když ji smícháte s malým množstvím vody, takže vám z těchto dvou složek vznikne něco jako kaše. Tu pak opět aplikujte na postižený nehet.

Hypermangan

Když všechno ostatní selže a potřebujete něco silnějšího, dobrým pomocníkem bývá i hypermangan, ze kterého se tradičně dělají ozdravné koupele. Při manipulaci s ním si ale musíte dávat obrovský pozor na to, abyste ho použili opravdu jen trochu, protože při vyšší koncentraci bývá nebezpečný. (Správně by měla být voda s hypermanganem jen lehce růžová.) Když to s ním přeženete, udělejte nový roztok pro koupel nohou, protože v opačném případě si koledujete o vážné poškození pokožky.

Vyzkoušejte: Babské rady na revma, které mohou ulevit od bolesti

Kvalitní hygiena

Rozhodně nic nepokazíte ani tím, když začnete více dbát na správnou hygienu nohou. Kromě pravidelného mytí nohou je důležité, abyste je nezapomínali dobře vysušit. Teplé a vlhké prostředí dělá plísním dobře, proto se jim snažte zhoršit životní podmínky.

Dobré boty a ponožky

Aby se plíseň nehtů pravidelně nevracela, zkuste zvážit i pořízení kvalitních bot, které dostatečně větrají. To samé platí i o ponožkách, které by měly být (v ideálním případě) z prodyšného materiálu.

Jaké tipy a triky znáte na plíseň nehtů u nohou vy?