Trápí vás bolest hlavy? Zkuste těchto 9 babských rad!

Ne každá bolest hlavy musí být automaticky migréna, i tak vás ale může řádně potrápit. Tlak v hlavě může souviset například s ucpanými dutinami, neobvyklá ale není ani bolest hlavy z hluku, světla a únavy. Ať už jde o nachlazení nebo o následek dlouhého pracovního dne, co vše vám může na bolest hlavy pomoci si prozradíme v následujících několika odstavcích.

Stejně, jako vás může nepříjemně zaskočit zimnice bez teploty, která se může objevit při zvýšené hladině stresu či při zažívacích potížích (které mohou být způsobeny špatným psychickým rozpoložením), pokazit den nám může i poměrně dost častá bolest hlavy, která trápí velké množství lidí.

Vzhledem k tomu, že užívat každý den silnou dávku léků není ani trochu zdravé, je vhodné se seznámit s přírodními prostředky proti bolesti hlavy, které vám mohou v dlouhodobém horizontu ulevit.

Tip: Víte, co je to kraniosakrální terapie?

Příčiny bolesti hlavy

Aby bylo možné proti tomuto protivníkovi účinně bojovat, je důležité pochopit, proč nás hlava nejčastěji bolí. Může jít například o následek dlouhodobého stresu a přetížení. Také vám ale neudělá dobře dlouhodobý nedostatek spánku, s jehož kvalitou vám může pomoci například aromaterapie, nadměrné popíjení alkoholu a kofeinu, nedostatek důležitých živin či dehydratace a dlouhodobě nízký příjem kalorií.

Dále může být na vině tuhnutí svalů šíje, špatný postoj/posed (mnoho lidí má dnes hlavu předsunutou dopředu), únava či nemoc. V krajních případech může bolest hlavy signalizovat vážný úraz, ucpání cévy krevní sraženinou, což může vést k mrtvici, a podobně.

Přečtěte si: Jak funguje holotropní dýchání?

Babské rady na bolest hlavy

Pitný režim

Trápí vás bolest hlavy? Zkuste těchto 9 babských rad!

Jedním z hlavních viníků bolesti hlavy je špatně nastavený pitný režim, ve kterém může být příliš mnoho alkoholu a kofeinu a příliš málo vody. Pokud nedokážete na pravidelné pití vody myslet, kupte si speciální láhev, která vás upozorní na to, že je čas se napít.

Hořčík

Hořčík je důležitý pro normální fungování nervového systému. Pokud vás trápí časté křeče a bolesti hlavy, je vhodné ho do organismu nějakou formou doplnit.

Alkohol

Alkohol je metlou lidstva. Kromě toho, že způsobuje závislost, dehydratuje a způsobuje bolesti hlavy. Jedna sklenička vám občas nic neudělá, z jeho pití by se ale rozhodně neměl stát zvyk.

Spánek

Dobře se nebudete cítit ani tehdy, pokud budete zanedbávat pravidelný noční spánek. V ideálním případě se snažte spát alespoň 7-9 hodin každou noc. Pokud vás něco ruší, kupte si špunty do uší, kvalitní závěsy a lepší matraci.

B-komplex

Mezi další živiny, které mohou mít na bolesti hlavy pozitivní vliv, patří komplex vitamínů skupiny B. Kromě jiného, jejich příjem může prospět hladině energie a ke zlepšení kvality vlasů, nehtů a kůže.

Trápí vás bolest hlavy? Zkuste těchto 9 babských rad!

Studený obklad

Když je bolest hlavy opravdu úporná, dobrým tipem je i starý dobrý studený obklad na čelo. Někomu také pomáhá krátké přiložení studeného obkladu na šíji.

Pozor na pachy

Zaručeně špatně vám dovedou při silné bolesti hlavy udělat okolní pachy, proto se snažte položit v klidu do ložnice, čichat příjemný éterický olej a vyhnout se vaření. U někoho může vyvolat bolest hlavy dokonce i příliš silný parfém.

Pohyb

Pokud se dlouhodobě moc nehýbete, jednou z příčin bolesti hlavy může být nedostatek pohybu a krátký čas strávený na čerstvém vzduchu. Proto se snažte do své životosprávy zařadit alespoň krátkou procházku.

Teplý čaj a vana

Kdo má ucpané dutiny a už ví, jaké babské rady fungují na snížení teploty, ten jistě nepohrdne ani tipem, jak přirozeně uvolnit ucpané dutiny. Jedním z triků je pravidelné pití teplého čaje. Tím druhým teplá vana. Pára v obou případech prohřeje dýchací cesty a hlen, který způsobuje tlak v hlavě, půjde mnohem snáze vysmrkat.