Harmonelo recenze: Vyplatí se připlatit a zkusit tato probiotika?

Stav střevní mikroflóry je hodně důležitý, protože může kromě naší nálady ovlivnit i kvalitu trávení a imunitního systému. Jelikož jsou probiotika na míru pro mnohé lidi drahá, uchylují se ke komerčně prodávaným doplňkům stravy, mezi které patří například ty od Harmonelo. Opravdu má ale cenu za něj tolik utrácet?

O Harmonelo Probio se mluví čím dál víc. Je tedy pochopitelné, že se lidé zajímají o to, zda jim tato značka nabízí kvalitní doplňky stravy, které jim pomohou s jejich individuálními problémy. A protože přírodní obnovení střevní mikroflóry je jednoznačně žádoucí, mnozí nakonec podlehnou reklamě a některý z výrobků od této značky si za nemalé peníze přeci jen koupí.

Přečtěte si: Co způsobuje nedostatek energie?

Mezi populární doplňky stravy od této značky patří například i Harmonelo Slim, které má podporovat detoxikaci organismu a spalování tuků. Dost možná vás ale také zaujalo Harmonelo Green s mladým ječmenem a chlorellou, a hned poté i cena každého z těchto výrobků, která může být pro mnoho uživatelů nedostupná.

Jaké jsou s Harmonelo zkušenosti? A existují k němu nějaké srovnatelně dobré alternativy, které můžete zkusit místo něj?

O Harmonelo

Harmonelo recenze: Vyplatí se připlatit a zkusit tato probiotika?

Když se zaměříme na historii firmy, první věcí, která nás udeří do očí, je jakási snaha o vysvětlení toho, že Harmonelo se pojí s písmenem 8, motýlem a nekonečnem. Vzhledem k tomu, že je tento odstavec delší, působí to na nás trochu jako zbytečná omáčka, která se nás má snažit přesvědčit o dokonalosti bytí a o nekonečných možnostech. (Což nám bohužel o firmě moc neřekne.)

Co už je nám mnohem sympatičtější je to, že vidíme, kteří odborníci se na Harmonelo podílí. Je jím například RNDr. Jaroslav Roček a RNDr. Petr Ryšávka, Ph.D. V roce 2021 koupila Harmonelo firmu MediPharmaVision. Generálním ředitelem společnosti je pak Ondřej Nedoma. Tyto informace nám už dovedou říct něco konkrétního. Co se nám na tom naopak úplně nezdá je to, že pokud klikneme na oficiálních stránkách na kolonku Registrace, formulář po lidech vyžaduje uvedení ID registrovaného člena, který nás do Harmonelo přivedl. (Což nám trošku připomíná mechanismy MLM marketingu.)

Harmonelo Probio

Harmonelo recenze: Vyplatí se připlatit a zkusit tato probiotika?

Když je řeč o probiotikách a jejich doplňování, musíme se stočit zpátky k doplňku stravy Harmonelo Probio, který je v tomto směru tak trochu vlajkovou lodí značky. Mezi jeho hlavní pozitivní účinky má patřit dobrý vliv na střevní mikrobiotu a podpora jejího dobrého stavu. Dohromady obsahuje 12 probiotických kmenů. Mezi jeho hlavní výhody patří rychlá vstřebatelnost, obsah snadno rozpustné vlákniny, nízký glykemický index a obsah inulinu, který je důležitý pro normální přežití a množení pro člověka přátelských organismů.

Přečtěte si: Jak fungují probiotika na podporu imunity?

Kolik stojí a kde ho koupit?

Harmonelo lze koupit na oficiálních stránkách Harmonelo a v některých e-shopech se zdravou výživou a s výrobky péče o tělo. (Některé druhy seženete i v lékárnách.) Co se týče dávkování, doporučuje se 1x denně 20 ml sirupu ráno před jídlem. Dohromady byste pak měli současně užívat maximálně 4 různé Harmonelo sirupy. Cena Harmonelo Probio se pak pohybuje kolem 1 250,- za jednu láhev, což znamená, že patří k dražším probiotickým doplňkům stravy na trhu. (Když vezmeme v úvahu, že denně máte vypít 20 ml a jedno balení má 500 ml, vystačí vám na necelý měsíc užívání.)

Zkušenosti s Harmonelo Probio

Harmonelo recenze: Vyplatí se připlatit a zkusit tato probiotika?

I když jsme s Harmonelo Probio vyloženě negativní zkušenosti nenašli, na srovnávači Heuréka je celková spokojenost s ním na pouhých 55 %. Zkušenosti zákazníků jsme si chtěli ověřit ještě na srovnávači Zboží, kde měl mít tento doplněk stravy spokojenost na úrovni 88 %, bohužel se nám ale nepodařilo tento odkaz otevřít, protože podle srovnávače už tato stránka neexistuje.

Jeden z recenzentů nebyl s užíváním doplňku stravy spokojen. Druhá relevantněji vypadající recenze spíš (i podle stylu vyjadřování) působí jako reklama. Když se ještě podíváme na recenze na Google, konkrétně o Harmonelo Probio recenzenti říkají, že jim pomohlo vyřešit problémy se zácpou. Někteří recenzenti však neměli dobrou zkušenost (potýkali se s nevolností) a nevyhovoval jim přístup prodejce.

Vzhledem k tomu, že za Harmonelo stojí silný tým odborníků, můžete ho vyzkoušet a uvidíte sami. Pokud však hledáte nějakou jinou a snáze dostupnou alternativu, můžete vyzkoušet cenově přátelštější a ověřený doplněk stravy Probiotikus, Naturevia laktobacily 5 či Biopron.

Jakou zkušenost máte s Harmonelo Probio a ostatními doplňky stravy od této značky vy?