Flextor na klouby: Pomůže vám rozhýbat se? (recenze)

Kloubní výživa by se neměla užívat až tehdy, když na vás udeří artróza. Její užívání může mít smysl i u lidí, kteří aktivně sportují nebo mají fyzicky namáhavé zaměstnání. Mohl by být ve vašem případě vhodný přípravek na klouby Flextor od Advance Nutraceutics?

Kolagen na klouby není jedinou důležitou složkou, po které bychom se měli ve složení kloubní výživy pravidelně dívat. Stejně důležité totiž mohou být pro pohybový aparát i některé bylinky, minerály a vitamíny. 

Z toho důvodu se nevyplatí při nákupu kloubní výživy moc spěchat. Raději si na výběr vyhraďte dost času a zajímejte se o to, co najdete uvnitř.

Jak vyživit klouby

Jak vyživit klouby

Mnohé látky, které se nachází v tradičních kloubních výživách, ke kterým patří například i Kloubin, se nachází v kloubech zcela přirozeně. Platí to například o kolagenu, chondroitinu a glukosaminu. Problém spočívá v tom, že jejich produkce může mít tendenci s narůstajícím věkem postupně klesat, zatímco jejich potřeba v organismu se spíš zvyšuje. Proto se doporučuje je doplňovat z vnějšího zdroje. A tím může být právě doplněk stravy na pohybový aparát.

Pomůže vám Flextor na klouby?

Kloubní výživa Flextor na klouby

U kloubní výživy Flextor je nám sympatické, že obsahuje více než jednu aktivní látku na podporu normální funkce pohybového ústrojí. (Konkrétně jich obsahuje 7.)

K hlavním složkám v ní patří:

 • Chondroitin
 • Glukosamin
 • Boswellia
 • Kolagen typu I
 • Kolagen typu II
 • MSM
 • Vitamín C
 • Bromelain

Na první pohled vypadá toto složení velmi dobře. Jako velké plus vnímáme, že kromě kolagenu dvou typů je ve formulaci i vitamín C, díky kterému se zefektivňuje jeho produkce. 

Další látky zase podporují normální pohyblivost a mohou být tím pádem dobrým podpůrným prostředkem konzervativní léčby chorob pohybového ústrojí, kterou vede lékař. V indické ajurvédě je také hodně oblíbená boswellia, která se tradičně doporučuje používat na podporu plynulosti pohybu.

Z našeho úhlu pohledu tedy ve složení nic zásadního nechybí. Snad jen pouze vitamíny na kosti, ale to už je spíš nástavba, která není v kloubních výživách vždy nutná.

Tip: Recenze kloubní výživy Fleximed

Jaké jsou reference?

Flextor zkušenosti

Kloubní výživa Flextor má na srovnávačích zboží velmi vysoké procentuální hodnocení. Například na Heureka se pohybuje na úrovni 86 %. To naznačuje, že jsou uživatelé s jejím používáním v drtivé většině případů spokojení.

Když se zaměříme na jednotlivé uživatelské zkušenosti, lidé o užívání Flextoru poměrně často říkají, že:

 • Se dle jejich mínění snadno užívá
 • Je po něm méně bolí kolena
 • Při pravidelném užívání kapslí vnímají úlevu od pohybových obtíží i mladší uživatelé
 • Dle jejich mínění má rychlý nástup účinků
 • Mají v plánu si tuto kloubní výživu kupovat i nadále
 • Tento doplněk stravy užívají v kombinaci s tradiční léčbou chronického onemocnění a vyhovuje jim

Někteří uživatelé si stěžovali, že je dle jejich mínění tato kloubní výživa spíš dražší. Průměrně se její cena pohybuje kolem 450,-, což je ve srovnání s některými jinými doplňky stravy na pohybový aparát i o polovinu méně. Stále jde tedy z našeho pohledu o cenově výhodnější produkt, jehož používání je dostupné pro širší skupinu lidí.

Vyplatí se zkusit?

Flextor na klouby od Advance Nutraceutics přináší komplexní podporu pro normální funkci pohybového aparátu. Kloubní výživa je důležitá nejen pro ty, kteří trpí artrózou, ale i pro aktivní sportovce a jedince s fyzicky náročným zaměstnáním. Složení Flextoru obsahuje sedm klíčových aktivních látek, včetně chondroitinu, glukosaminu, boswellie, kolagenu typu I a II, MSM, vitamínu C a bromelainu.

Výběr vhodné kloubní výživy vyžaduje pečlivé zkoumání složení, a Flextor vyniká tím, že obsahuje více než jednu důležitou složku pro pohybový aparát. Kromě toho obsahuje vitamín C, který zvyšuje produkci kolagenu v organismu. Boswellia, oblíbená v indické ajurvédě, může podporovat plynulost pohybu.

Zkušenosti uživatelů naznačují, že Flextor má pozitivní účinky, jak pro starší jedince, tak i pro mladší sportovce. Uživatelská hodnocení na srovnávačích zboží dosahují vysoké úrovně, například 86 % na Heurece. Uživatelé uvádějí snadné užívání, úlevu od pohybových obtíží a rychlý nástup účinků.

Můžeme vám ho tedy doporučit vyzkoušet i vám.