Carnium botanicals: Recenze a zkušenost s probiotiky

Přemýšlíte o tom, že do své životosprávy v brzké době zařadíte probiotika, ale zatím nevíte, pro jakou značku se máte rozhodnout? V případě, že chcete zkusit výrobek, který je určen především pro ženy a jejich specifické potřeby, zvolit si můžete třeba doplněk stravy Her Biotic od Carnium botanicals. Opravdu se ale tento nákup vyplatí?

I když zdravou střevní mikroflóru potřebujeme kvůli normálnímu trávení a funkci imunity všichni, ženy se o ni potřebují starat ještě o trochu víc. Ptáte se proč? Třeba proto, že specifické složení mikroorganismů je hodně důležité i pro vaginální zdraví. V případě, že se harmonie vychýlí z rovnováhy, může se to projevit svěděním, výtoky nebo sníženým sexuálním prožitkem.

Právě proto jsou na trhu stále častěji k vidění doplňky stravy s obsahem probiotik, které cílí především na dámy. A jedním z nich je právě i Her Biotic od Carnium botanicals, což je značka, která není v našich končinách zatím tolik známá.

Opravdu se ale vyplatí do ní vkládat důvěru?

Carnium botanicals

carnium botanicals logo

Carnium botanicals není (i přes přesvědčení mnohých) česká firma. Vychází z rodinné společnosti Bio Pak, která pochází ze Slovinska. (To se můžeme dočíst v informacích, které jsou uvedeny v obchodních podmínkách.)

Hlavním poselstvím Carnium botanicals je pak výroba a vývoj prémiových doplňků stravy, které budou vyhovovat i náročnějším uživatelům, kteří hledají složky z nejlepších zdrojů na světě.

Her Biotic

Když se vrátíme k probiotikům, mezi nejvyhledávanější doplňky stravy od Carnium botanicals patří právě Her Biotic, o kterém se můžeme dočíst v nejrůznějších diskuzích. (Například v poradně lékárny Dr. Max, nebo na portálu eMimino.)

Doplněk Her Biotic by měl být sestaven s ohledem na potřeby žen. Dohromady by měl obsahovat 6 probiotických kmenů, které jsou potřeba jak v těle mladých, tak zralých starších žen.

Zajímavostí je, že cena Her Biotic není úplně nízká. Zvlášť, pokud se rozhodnete pro nákup většího počtu balení. Jen pro představu, když si objednáte 5 balení + 2 zdarma, zaplatíte přes 2 800,-. A to není ani trochu málo. (Pro srovnání, některé jiné probiotické doplňky stravy koupíte v půlroční kúře klidně i za částku pod 2 000,- a budou kmenů obsahovat ještě o něco víc.)

Z toho celkem jasně plyne, že Her Biotic rozhodně není finančně snadno dostupný pro každého, kdo o jeho vyzkoušení projeví zájem. (Jedno balení se pohybuje kolem 565,-/ks.)

Ve složení pak najdeme:

  • D-manózu
  • Výtažek z brusinek
  • Lactobacillus plantarum
  • Lactobacillus fermentum
  • Lactobacillus acidophilus
  • Lactobacillus reuteri
  • Lactobacillus rhamnosus
  • Bifidobacterium bifidum

Na jednu stranu nevypadá složení Her Biotic vůbec špatně, zvlášť proto, že v něm nacházíme i látky na podporu normálního stavu močových cest, které ženy často trápí (při styku se totiž mohou do močové trubice snadno dostat nečistoty, které do ní nepatří). Po stránce probiotického složení se nám to ale jeví jako málo. Také ve složení postrádáme prebiotika, která jsou důležitá pro formaci přátelských kolonií v zažívacím ústrojí.

Na tom by tedy mohli v týmu CB ještě trochu (z našeho pohledu) zapracovat.

Jaké jsou zkušenosti?

carnium botanicals zkušenosti

Na internetu zatím neexistuje mnoho míst, na kterých by bylo možné najít na Carnium botanicals a na doplněk stravy Her Biotic recenzi. (Když teď na chvíli pomineme oficiální stránky, kde mohou recenze procházet filtrací.)

Když se však podíváme na dva výše uvedené odkazy, lékárníci Dr. Max v poradně ženám radí spíše vaginální probiotika, která mohou působit přímo v místě určení a užívání probiotik vnitřně pak může být jejich dodatečným doplňkem. Také ženám doporučují nezapomínat na správně vedenou intimní hygienu a na používání šetrných mycích přípravků.

Jakou zkušenost máte s výrobky od Carnium Botanicals vy?